آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۹۳
شیراز ؛ نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: هیچ کس نباید مانع نقد منصفانه از توافق هسته ای شود.به گزارش خبرنگار مهر، آیت اله اسد الله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به مدت زمان سه ماهه برای بررسی موضوع توافق نامه تاکید کرد: فضای تحقیق و رسیدگی، فضای شعار نیست بلکه فضای شعور است و همچنین فضای احساس نیست ولی فضای رسیدگی به منافع ملی یک کشور است و اگر بخواهیم به این مسئله ظاهری برخورد کنیم از کشف حقیقت بازخواهیم ماند.

وی با بیان اینکه نباید مانع از نقد منصفانه موضوع توافق شوند گفت: متاسفانه برخی توافق را فتح الفتوح نام گذاشتند و اجازه نمی دهند کسی نقد منصفانه داشته باشد که به طبع این کار آنان نه به نفع نظام، کشور و دولت است.

آیت الله ایمانی ادامه داد: دولت با دقت مسئله را پیگیری می کند و کسانی که می خواهند فضای جامعه را به سمت احزاب و یا گروهی ببرند بررسی کند، چرا که این کار به نفع هیچ کس نیست.

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد: از طرفی دیگر کسانی که با عینک بد بینی به این توافق نگاه می کنند نیز باید بدانند که کار آنها نه به نفع مردم، نه به نفع نظام و رهبری و یا به نفع هیچ کس و گروهی نیست.

امام جمعه شیراز ادامه داد: جامعه باید دور از تنش، دو دستگی، تفرقه و اختلاف باشد که بتوان کار کارشناسی انجام داد و به یاد داشته باشیم که دشمن همیشه دشمن است و دست از فعالیتهای خود برنمی دارد.

آیت الله ایمانی یادآور شد: آمریکا نماینده ایران در دولت یازدهم را به عناوین مختلف متهم کرد و اجازه حضور در سازمان ملل را نداد، بنابراین همواره باید کارهای دشمنان را مد نظر قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه ملت ایران با بزرگواری از وزیر امور خارجه فرانسه استقبال کردند گفت: بدترین مواضع علیه ایران از جانب وزیر خارجه فرانسه گرفته شد و در زمان نخست وزیری وی بود که خون های آلوده به کشور آمد و ایدز نیز وارد شد، اما ملت ایران با بزرگواری از وزیر خارجه فرانسه استقبال کردند که این نشان از ریشه دار بودن ملت است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: همگان باید به مواضع دشمن توجه داشته باشیم، قبل از اینکه این مذاکرات در کشور دودستگی ایجاد کند.

نماز جمعه حلقه وصل مردم با رهبری است

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ۵ مرداد و سالروز برگزاری اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب در کشور گفت: اولین نماز جمعه کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی ۵ مرداد سال ۵۸ به امامت مرحوم آیت الله طالقانی منعقد گردید و امروز پس از ۳۵ سال شاهد برکات این امر مهم در کشور هستیم.

آیت الله ایمانی افزود: نماز جمعه حلقه وصل مردم با رهبری و ولایت، پشتوانه نظام و پایگاه بصیرت افزایی و حمایت از مظلومات است.

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد: نماز جمعه مدافع مواضع حق دولت مردان در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب بوده و امروز شاهدیم در بیش از ۸۵۰ نقطه کشور نماز جمعه برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ۱۵ شوال روز وفات حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: خوشبختانه ایران اسلامی زیر سایه امامزادگان بزرگوار قرار دارد که یکی از آنها حضرت عبدالعظیم (ع) مجتهد و عالم بزرگ است.

تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۹۲

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سپیدان، سیّد تقی نوربخش در آئین کلنگ زنی درمانگاه شهرستان سپیدان با تشکر از حضور اعضای شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: در یک سال گذشته کشور ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داشت.

وی با اشاره به اینکه در چهارمین سفر خود به استان فارس از شرقی ترین نقطه استان به غربی ترین نقطه استان سفر کرده و پس از حضور در مراسم کلنگ زنی درمانگاه تخصصی داراب، در شهرستان سپیدان حضور یافته است افزود: سازمان تأمین اجتماعی کشور به عنوان سازمانی خدمتگزار نیمی از جمعیت کشور یعنی 40 میلیون شهروند را تحت پوشش قرار داده است.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی کشور با بیان اینکه ارائه خدمات این سازمان تحت تأثیر وضعیت اقتصادی کشور است خاطرنشان کرد: وضعیت مستمری بگیران این سازمان نیز تابع سیاست های سازمان است و علاوه بر پرداخت مستمری و رسیدگی به وضعیت درمانی، خدمات دیگر از جمله بیمه از کار افتادگی، غرامت دستمزد و غیره را براساس قانون به افراد تحت پوشش ارائه می دهد.

دکتر نوربخش با اشاره به پرداخت ماهانه بیش از 2 هزار و 800 میلیارد تومان به بیش از 5 میلیون نفر مستمری بگیر تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی کشور ماهانه بیش از 2 هزار و 300 میلیارد تومان هزینه درمان و در مجموع ماهانه بیش از 4 هزار میلیارد تومان بابت این دو تعهد خود هزینه می کند.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته با وجود فشارهای ظالمانه بر کشور گام های بلندی در حوزه درمان برداشته شده است عنوان کرد: در شرایطی که سهم پرداختی مردم برای تأمین هزینه های درمان بیش از 50 درصد بود با اجرای طرح تحول سلامت که سازمان تأمین اجتماعی نیز نقش مهمی در اجرای آن داشت سهم پرداختی مردم به حدود 5 درصد در بخش های دولتی کاهش یافت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور با اشاره به اینکه در این سازمان که سازمانی اجتماعی است یک اقتصاد مقاومتی شکل گرفت بیان کرد: با راهبردهای جدید کشور در سطح بین المللی فضای کسب و کار کشور رونق می یابد و رونق فضای کسب و کار کشور به معنی رونق سازمان تأمین اجتماعی است.

دکتر نوربخش با بیان اینکه 37 درصد از جمعیت شهرستان سپیدان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند اظهار داشت: امیداریم با رونق فضای کسب و کار، کشاورزی و صنعت گردشگری این شهرستان ضریب نفوذ سازمان در این شهرستان افزایش یابد.

وی با تشکر از نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، آغاز عملیات اجرایی درمانگاه تخصصی شهرستان سپیدان را مرهون پیگیری های ایشان و حمایت های اعضای شورای شهرستان سپیدان دانست و گفت: برای تکمیل ساخت و بهره برداری از این درمانگاه در مدت زمان دو سال برنامه ریزی شده بود که با تلاش پیمانکاران این پروژه در مدت زمان 18 ماه به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور از مسئولان شرکت خانه سازی وابسته به سازمان تأمین اجتماعی که پیمانکار این پروژه هستند خواست به تعهدات خود در مدت زمان اعلام شده عمل کند.

دکتر نوربخش با اشاره به اینکه این سازمان در کشور 355 مرکز درمانی ملکی دارد افزود: 80 مورد از این مراکز بیمارستان هستند و 275 مرکز نیز خدمات خود را به صورت سرپایی به مردم ارائه می دهند و 6 هزار و 500 پزشک عمومی، 2 هزار و 500 پزشک متخصص، 9 هزار و 500 پرستار و در مجموع 45 هزار نفر در این مراکز درمانی مشغول خدمت رسانی به افراد تحت پوشش این سازمان هستند.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی کشور با 57 هزار مرکز درمانی برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به افراد تحت پوشش قرارداد منعقد کرده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور بودجه سال جاری این سازمان در بخش درمان را 16 هزار و 600 میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: دو سوم آن در بخش درمان غیرمستقیم و به صورت خرید خدمت درمانی از مراکز درمانی طرف قرار داد هزینه شده و یک سوم آن در مراکز درمانی ملکی این سازمان هزینه می شود.

دکتر نوربخش تصریح کرد: ماهانه 800 میلیارد تومان از این بودجه به صورت میانگین در بخش درمان غیرمستقیم و نزدیک به 400 میلیارد تومان هم در بخش درمان مستقیم هزینه می شود.

سیّد علی اکبر بنی هاشمی، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس، نیز در جلسه شورای اداری شهرستان سپیدان اظهار داشت: کلنگ درمانگاه تخصصی شهرستان داراب با حضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور به زمین زده شد.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی شهرستان سپیدان که 32 هزار و 920 نفر بیمه شده را تحت پوشش دارد زمینی به مساحت 2 هزار و 700 متر مربع را به ساخت درمانگاه تخصصی شهرستان اختصاص داده است افزود: این درمانگاه با زیربنای 2 هزار و 175 متر مربع در دو طبقه ساخته می شود و زمین آن از سوی خیّران شهرستان به این مهم اهداء شده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس اعتبار پیش بینی شده برای ساخت و تکمیل این پروژه را 52 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: این درمانگاه در مدت زمان دو سال به بهره برداری می رسد.

وی عنوان کرد: بخش های درمانی درمانگاه تخصصی سپیدان شامل پزشک عمومی، دندانپزشکی، آزمایشگاه، داروخانه، مامایی، تزریقات و پانسمان می شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس حضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور در آئین کلنگ زنی درمانگاه تخصصی داراب را ضمانتی برای اجرای هرچه زودتر این پروژه دانست و ضمن تشکر از خیّران و نیک اندیشان این شهرستان از نماینده مردم شهرستان سپیدان که با پیگیری های ایشان این پروژه به سرعت وارد فاز اجرایی شد تشکر کرد.

انتهای پیام/ ب

تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۹۱

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت الله اسدالله ایمانی امروز در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: مسئله رسیدگی به متن توافق نامه یکی از موضوعات مهم است که دردستور کار شورای عالی امنیت و مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این برجام و توافق حاصل مذاکرات 22 ماه است، گفت: 3 ماه به نظام اسلامی فرصت داده شده که این توافق نامه را مورد ارزیابی و تحقیق و امعان نظر قرار دهد.

آیت الله ایمانی افزود: در این مدت سه ماه که کارشناسان در حال تحقیق و رسیدگی متن توافق نامه هستند باید فضای جامعه فضای شعور باشد نه شعار، فضای رسیدگی به منافع کشور باشد نه احساسات.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: اگر متن توافق نامه با دقت بررسی شود پیامد مثبت آن تا سال ها به نفع مردم و نظام است ولی اگر با شعار و جو ساختگی با مسئله برخورد شود از کشف حقیقت باز می مانند و دشمن می تواند از این امر سوءاستفاده کند.

وی با انتقاد از اغراق در مذاکرات و فتح الفتوح خواندن آن تصریح کرد: این جوسازی ها و نام گذاشتن سبب می شود که کسی جرات نقد منصافنه را نداشته باشد و این امر به نفع کشور و آینده نظام نیست.

نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: در مقابل کسانی هم که آنچه به دست آمده را نادیده می گیرند و با بدبینی نگاه می کنند به نفع مردم، کشور و جمهوری اسلامی گام بر نمی دارند.

امام جمعه شیراز گفت: باید جامعه را آرام و دور از تنش و دو دستگی نگه داشت تا کارشناسان در فضایی آرام نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنند و این را باید همیشه مدنظر داشت که دشمن هیچ گاه دست از دشمنی برنمی دارد.

وی با اشاره به رفتار آمریکا در ممانعت از ورود نماینده ایران به سازمان ملل به دلیل نقش داشتن در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت: این رفتار یکی از نمودهای دشمنی آنها با ایران است درحالی که فابیوس وزیر خارجه فرانسه، همان کسی که در زمان او خون های آلوده به کشور وارد شد و مشکلاتی برای ما به وجود آورد، به ایران می آید و مورد احترام قرار می گیرد این رفتار بزرگی و عظمت ملت ایران را نشان می دهد.

آیت الله ایمانی با اشاره به روز 15 شوال سالروز عبدالعظیم حسنی افزود: ایران اسلامی در زیر سایه فرزندان موسی بن جعفر(ع) زندگی خود را دنبال می کند و این بزرگان ایران اسلامی را بیمه کردند.

انتهای پیام/ ب

تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۹۰

دومین آزمون علمی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر در شیراز برگزار شد

سیّدعلی محمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار داشت: مرحله منطقه ای دومین آزمون علمی فرزندان شاهد و ایثارگر در شیراز برگزار شد.

وی با بیان اینکه این دوره از آزمون ها به صورت منطقه ای برگزار شد، افزود: فرزندان شاهد و ایثارگر استان های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و هرمزگان به میزبانی شیراز به رقابت علمی پرداختند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید استان فارس با اشاره به اینکه فرزندان شاهد و ایثارگر کشور در روزهای هفتم و هشتم مردادماه در مجموعه فرهنگی ورزشی باغ جنت شیراز به رقابت پرداختند، خاطرنشان کرد: آزمون علمی دانش آموزان در مقاطع دوم و سوم متوسطه در رشته های علوم انسانی و تجربی برگزار شد.

محمدی با بیان اینکه در این دوره از آزمون های علمی 147 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر کشور حضور داشتند، تصریح کرد: شهر شیراز میزبان 170 نفر از دانش آموزان و همراهان آنها بود.

وی با اشاره به اینکه در مراحل پیشین این آزمون های علمی دانش آموزان برتر پس از رقابت در مرحله استانی شناسایی شده و به مرحله کشوری راه یافتند، بیان کرد: در این دوره از رقابت های علمی از استان بوشهر دو نفر، از استان خوزستان 13 نفر، از استان کهگیلویه و بویر احمد 15 نفر، از استان هرمزگان 4 نفر و از استان فارس 107 نفر شرکت کردند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید استان فارس با بیان اینکه 430 نفر از دانش آموزان شاهد و ایثارگر استان فارس در مرحله استانی به رقابت پرداختند عنوان کرد: نزدیک به یک سوم آنها به مرحله کشوری راه یافتند و استان فارس جزء استان های برتر در این دوره از آزمون ها بوده و بیشترین تعداد شرکت کننده در مرحله کشوری را داشته است.

محمدی با اشاره به اینکه به نفرات برتر مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء می شود، اظهار داشت: 30 نفر از برترین های مرحله کشوری این آزمون علمی به اردوی شاهد و ایثارگر در کرمانشاه که در نیمه دوم شهریورماه برگزار می شود، اعزام می شوند.

وی این آزمون را نمونه ای از آزمون سراسری زمینه ای برای آماده شدن دانش آموزان در آزمون سراسری دانست و گفت: تمام مراحل ثبت نام، شرکت در آزمون و نحوه محاسبه نتایج به صورت اینترنتی و توسط سیستم انجام می شود.

انتهای پیام/ع

تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۸۹

بهره‌برداری از دو ایستگاه دیگر متروی شیراز تا دهه فجر امسال

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت الله قهاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از بهره برداری از دو ایستگاه خط یک متروی شیراز تا دهه فجر امسال خبر داد و اظهار داشت: در طول مسیر 10.5 کیلومتری فاز یک حد فاصل میدان احسان تا میدان نمازی 8 ایستگاه پیش بینی شده است که از این تعداد 6 ایستگاه در سال گذشته افتتاح شد و دو ایستگاه باقی مانده نیز تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه ایستگاه های احسان در میدان احسان، شریعتی در بولوار معالی آباد، میرزای شیرازی در ابتدای پل بصیرت، شاهد در ابتدای بولوار شاهد، قصردشت در میدان قصردشت، مطهری در تقاطع زرگری، آوینی در خیابان خبرنگار و نمازی در میدان نمازی ایستگاه های هشت گانه فاز یک قطار شهری شیراز است، افزود: از این تعداد دو ایستگاه شهید آوینی و شهید مطهری در مرحله تکمیل بوده و تا دهه فجر امسال وارد مدار ارائه خدمات می شوند.

مجری خط یک قطار شهری شیراز در تشریح مراحل ساخت ایستگاه شهید مطهری با اشاره به اینکه برای ایستگاه شهید مطهری که یک ایستگاه دو طبقه و دارای دو دروازه شمالی و یک دروازه جنوبی است، شش پله برقی و 6 آسانسور پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: این پروژه 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تکمیل سازه، دروازه ها و تکمیل معماری و تجهیز پروژه آماده بهره برداری می شود.

قهاری تصریح کرد: تجهیزات ویژه این ایستگاه از جمله دستگاه های ال پی اس، سیگنالینگ، مخزن آتش نشانی، تجهیزات تهویه و دفع دود، پله برقی و آسانسور، اعلام و اطفای حریق و نصب گیت عبور مسافران هم اکنون در حال نصب و تست است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا این ایستگاه در مقایسه با دیگر ایستگاه های فاز یک با تأخیر به بهره برداری می رسد، بیان کرد: ایستگاه های مترو با توجه به حجم مسافر و نیاز روز جامعه به بهره برداری می رسند.

مجری خط یک قطار شهری شیراز با بیان اینکه ایستگاه های احسان، قصردشت و میرزای شیرازی با توجه به حجم مسافر و ترافیک موجود در محور غرب به شرق با سرعت بیشتری آماده بهره برداری شد، عنوان کرد: هر چند در این زمینه تخصیص اعتبارات لازم نیز تأثیرگذار بوده است، به همین دلیل ساخت و بهره برداری از ایستگاه های پیش بینی شده اولویت بندی می شوند.

وی با اشاره به تخصصی بودن مراحل ساخت و بهره برداری مترو گفت: اگر یک ایستگاه در ابتدا و یک ایستگاه در انتهای یک خط احداث، ریل گذاری و تجهیز شود، امکان بهره برداری و عبور قطار در کل خط میسر می شود و دیگر ایستگاه های طول مسیر با تخصیص اعتبار و بر اساس اولویت مسافری به تدریج تکمیل و به مدار ملحق می شوند.

مجری خط یک قطار شهری شیراز افزود: در طول فاز دوم خط یک از میدان امام حسین(ع) تا میدان الله این سیاست اعمال می شود تا با تجهیز و راه اندازی دو ایستگاه مبدأ و مقصد شاهد سرعت بخشیدن به ساخت و بهره برداری از ایستگاه های طول مسیر باشیم.

قهاری با بیان اینکه با مطالعات انجام گرفته دو ایستگاه شهید آوینی و شهید مطهری از حجم مسافر کمتری در آغاز بهره برداری فاز یک خط یک برخوردار بودند، اظهار داشت: به همین دلیل اعتبارات تخصیص یافته در دیگر ایستگاه های فاز یک هزینه شد تا شاهد بهره برداری از این فاز در سال 93 باشیم.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه شهید آوینی 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: این ایستگاه دارای دو طبقه و سه دروازه است که با توجه به قرار گرفتن در مسیر رودخانه ساحلی هر سه دروازه در ضلع جنوبی قرار گرفته و 12 دستگاه پله برقی و 2 آسانسور برای این ایستگاه پیش بینی شده است و این ایستگاه و ایستگاه شهید مطهری در حال تکمیل مراحل پایانی و نصب تجهیزات ویژه است.

مجری خط یک قطار شهری شیراز با بیان اینکه فاز دوم خط یک قطار شهری به طول 14 کیلومتر با برنامه های زمان بندی شده با برخورداری از 12 ایستگاه تا پایان سال 95 به بهره برداری می رسد، از سرعت بخشیدن به مراحل ساخت ایستگاه دو طبقه امام حسین(ع) در میدان امام حسین(ع) شیراز خبر داد و عنوان کرد: این ایستگاه نقطه تلاقی خط یک و دو قطار شهری شیراز است که مراحل احداث آن با سرعت ادامه دارد.

انتهای پیام/ع

تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۸۸

درمانگاه تامین اجتماعی داراب تا ۱۵ ماه آینده افتتاح می شود

داراب ؛ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: با توجه به نیاز شهرستان داراب و زرین دشت به بحث درمان، درمانگاه تامین اجتماعی داراب با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در کمتر از ۱۵ ماه ساخته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید تقی نور بخش شامگاه پنجشنبه در جریان سفر به شهرستان داراب در شورای اداری شهرستان داراب افزود: این درمانگاه به مساحت ۲۲۰۰ مترمربع زیر بنا و در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع کلنگ زنی شد.

وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید تلاش بر این است که قولی داده نشود که امکان اجرا نداشته باشد، اظهار داشت: تاکنون در این دولت تمام قول‌های داده شده عملیاتی شده است و با تمهیداتی که اندیشیده شده و با بررسی مسائل کارشناسی و تأمین منابع مالی، درمانگاه تخصصی شهرستان داراب نیز ۵ تا ۶ ماه زودتر از برنامه‌ریزی مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به اینکه سازمان تأمین اجتماعی این افتخار را دارد که مردم کارفرمای آن هستند، افزود: پس از دعوت نماینده مردم شهرستان داراب و زرین‌دشت برای حضور در مراسم کلنگ‌زنی درمانگاه این شهرستان این دعوت را پذیرفتم و افتخار دارم که در چهارمین سفر خود به استان فارس در داراب حضور یافتم تا از نزدیک مسائل این شهرستان را بررسی کنم.

دکتر نوربخش با بیان اینکه مسائل بیمه‌ای شهرستان داراب نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: هدف این است که شرایط بهتری برای بیمه‌شدگان این شهرستان‌ها ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه در یک سال گذشته کشور ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داشت، بیان کرد: تمام این مشکلات ذره‌ای از ایستادگی مردم کم نکرد و با حمایت‌ها و پشتیبانی مقام معظم رهبری و درایت رئیس جمهوری تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان با حفظ عزت و کرامت مردم و رعایت خطوط قرمز با موفقیت به رسالت خود عمل کرد و افق روشنی پیش روی ایران اسلامی قرار گرفت.

دکتر نوربخش تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی که بیش از نیمی از مردم کشور را تحت پوشش دارد، معیشت بیش از ۵ میلیون نفر مستمری بگیر را تأمین می‌کند و خدماتی مانند بیمه بیکاری، بیمه بارداری، بیمه از کار افتادگی و غیره را به جامعه تحت پوشش خود ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به تلاش تأمین اجتماعی برای انجام تعهدات خود به ویژه دو تعهد اصلی پرداخت مستمری و درمان بیمه‌شدگان، پیشرفت‌های این دو حوزه را رضایت‌‌بخش خواند و بیان کرد: افزایش پایه حقوق مستمری بگیران که در سال‌های قبل ۶ درصد و ۹ درصد بود طی سالهای اخیر و در دولت تدبیر و امید همواره متناسب با تورم و بیش از آن بوده است.

دکتر نوربخش با اشاره به اینکه در بخش درمان نیز با وجود اینکه اتفاقات مهمی در کشور افتاده اما هنوز مشکلات بسیاری وجود دارد، گفت: طرح تحول سلامت که با مشارکت جدی سازمان تأمین اجتماعی در حال اجراست، زمینه ساز ارتقاء قابل توجه خدمات درمانی در کشور شده است و وضعیت فعلی خدمات درمانی با دو سال قبل قابل مقایسه نیست.

وی افزود: هزینه‌های پرداختی از جیب مردم در بخش درمان که زمانی بیش از ۵۰ درصد بود امروز به ۶ درصد در شهرها و ۳ درصد در روستاها رسیده است و هزینه‌های خانمانسوز درمان بیماری‌های صعب العلاج نیز که در سال‌های گذشته باعث فقیر شدن خانواده‌ها و بروز مشکلات فراوان بود امروزه توسط سازمان‌های بیمه‌گر و دولت تأمین می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه این سازمان طی سال‌های اخیر در خط مقدم نبرد تمام عیار اقتصادی قرار داشته، اظهار داشت: با تلاش بی‌وقفه این سازمان تاکنون در پرداخت مستمری بازنشستگان و سایر خدمات سازمان وقفه‌ای ایجاد نشده است.

وی همچنین از آشنایی خود با مردم شهرستان داراب و ایثارگران این منطقه گفت و افزود: ارادت من به مردم داراب و به خصوص ایثارگران این شهرستان به سال ها قبل بر می گردد، زمانی که در لشکر المهدی سپاه و در عملیات کربلای پنج مسئولیت داشتم. آن روزها شاهد ایثارگری های مردم این منطقه بوده ام.

تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۸۷

اختصاص اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریالی برای انتقال آب به شهرستان فسا

محمدحسن دوگانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه اجرای این طرح تاثیر بسزایی در تامین آب آشامیدنی، صنعت و کشاورزی این شهرستان دارد اظهار داشت: این طرح در سال 89 به تصویب وزارت نیرو رسید و در دو سال گذشته 100 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آن تصویب شده است.

دوگانی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته 50 میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته است، گفت: امسال نیز 45 میلیارد تومان اعتباری برای ادامه این طرح تصویب شده و تلاش ها برای تخصیص آن ادامه دارد.

نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس با اشاره به طول 104 کیلومتری مسیر انتقال آب از سدرودبال به این شهرستان تصریح کرد: با انتقال این آب مشکل آب آشامیدنی مردم 15 روستای بخش مرکزی و همچنین مردم ششده و قره بلاغ و سایر مناطق شهرستان در بلند مدت رفع می شود.

وی بیان کرد: با این طرح علاوه بر تامین آب آشامیدنی، آب صنایع فسا از جمله پتروشیمی و فولاد تامین شده و بسیاری از مشکلات موجود شهرستان در تامین آب مورد نیاز صنایع برطرف می شود.

نماینده مردم شهرستان فسا همچنین با اشاره به تصویب ایجاد منطقه ویژه اقتصادی فسا در دولت خاطرنشان کرد: آب مورد نیاز صنایع در این منطقه ویژه به همراه سایر صنایع از تصفیه خانه بزرگ شهرستان فسا تامین می شود.

وی گفت: پساب حاصل از تصفیه خانه فاصلاب شهرستان فسا تاثیر بسزایی در تامین آب مورد نیاز صنایع و کشاورزی این شهرستان دارد.

انتهای پیام/ آ

تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۸۶

مطالبه مردم استهبان احیای دریاچه بختگان با تخصیص حقابه است

محمدمهدی شرفی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، تصریح کرد: خشکی دریاچه بختگان تاثیر بسیار منفی در مناطق اطراف داشته و کشاورزان به شدت دچار خسارت شده اند.

وی با بیان اینکه مزارع زارعی کشاورزان در اطراف دریاچه به شوره زار تبدیل شده است افزود: احیای تالاب بختگان امروز در اکوسیستم منطقه ای بیش از 10 شهرستان اطراف دریاچه تاثیرگذار است و باید احیای آن مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار استهبان افزود: به اعتقاد کارشناسان محیط زیست و زمین شناس احیای دوباره دریاچه بختگان با آب امکان پذیر است و باید حقابه آن در طول سال و در زمانی مشخص تامین شود.

شرفی افزود: در سفر نماینده هیئت دولت به شهرستان استهبان نخستین درخواست مسئولان احیای دریاچه بختگان بود و امروز نیز درخواست و مطالبه عمومی بر این موضوع است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار شهرستان استهبان خاطرنشان کرد: سخنگوی دولت نیز در سفر خود به استان فارس از وضعیت دریاچه بختگان بازدید داشته و وعده احیای این تالاب با تخصیص اعتبار داده شده که درخواست ما تحقق این موضوع است.

به گزارش تسنیم، دریاچه بختگان که بزرگترین دریاچه استان فارس بوده و پس از ارومیه دومین دریاچه کشور است این روزها به طور کامل خشک شده و به اعتقاد کارشناسان حوزه محیط زیست و سلامت، وزش بادهای نمکی در منطقه و بروز بیماری های واگیر از جمله سالک این منطقه را تهدید می کند.

انتهای پیام/ ی

تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۸۵

۵۰ دستگاه اتوبوس ویژه جانبازان و معلولان وارد چرخه حمل‌ و نقل شیراز شد

علیرضا پاک فطرت در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، مناسب سازی شهر برای معلولان را از نیازهای ضروری هر شهر دانست و اظهار داشت: مناسب سازی قسمت های مختلف شهر برای جامعه معلولان و سالمندان از برنامه سوم مورد توجه جدی دولت بوده است.

وی با بیان اینکه با توجه به این موضوع کارهای خوبی توسط دولت در این زمینه انجام شده و در برنامه پنجم نیز بر این موضوع تأکید شده است، افزود: شهرداری شیراز نیز مناسب سازی فضای شهری برای معلولان و سالمندان را از سه سال گذشته با جدیت بیشتری دنبال کرده و کارهای خوبی انجام داده است.

شهردار شیراز بیان کرد: شهرداری شیراز به منظور کسب نتیجه بهتر در زمینه مناسب سازی شهر از معلولان و جانبازان متخصص در حوزه مسائل شهرسازی و معماری استفاده کرده و می کند.

پاک فطرت با اشاره به اینکه در حال حاضر در مناطق مختلف شهرداری شیراز یک نفر از معلولان و جانبازان در هر منطقه با شهرداران مناطق همکاری دارند، خاطرنشان کرد: این عزیزان بر ساخت و سازهای شهری نظارت و کنترل دارند تا کار براساس آئین نامه های معلولان اجرا شود.

وی با بیان اینکه امروز نزدیک به 6 درصد جمعیت کشور سالمند هستند، تصریح کرد: مناسب سازی فضای شهری نه تنها برای معلولان و جانبازان، بلکه برای سالمندان و افراد ناتوان نیز یک ضرورت است.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه سالمندان نیز باید بتوانند به راحتی و آسانی در فضای شهر تردد کنند، عنوان کرد: باید شهرمان را به گونه ای بسازیم که در 20 سال آینده نزدیک به 20 درصد جمعیت سالمند که در جامعه حضور دارند، راحت و روان در معابر و پیاده راه ها تردد کنند.

پاک فطرت با بیان اینکه ساخت شهرها باید به سمتی برود که پیاده محور باشد، گفت: شهرداری ها باید به گونه ای شهرها را بسازند که پیاده روی و تفریح هدف مردم از حضور در بیرون از منزل باشد و در چنین شهری اتومبیل های سواری و شخصی نباید کارایی داشته باشد.

وی به تشریح برخی فعالیت های انجام شده توسط شهرداری شیراز به منظور ارائه خدمات مناسب به جانبازان، معلولان و سالمندان پرداخت و اظهار داشت: در این زمینه در سازمان اتوبوسرانی کارهای خوبی انجام داده ایم.

شهردار شیراز از ورود 50 دستگاه اتوبوس مناسب جانبازان و معلولان در سال گذشته به شیراز خبر داد و افزود: معلولان به راحتی می توانند با ویلچر از این اتوبوس ها استفاده کنند و ایستگاه های اتوبوس مناسب معلولان که با لبه رکاب اتوبوس هم سطح باشد، در حال آماده سازی است.

پاک فطرت با اشاره به افتتاح متروی شیراز در سال گذشته، مناسب سازی استفاده از این وسیله حمل و نقل برای معلولان را ناکافی دانست و خاطرنشان کرد: هرچند کارهایی در این زمینه انجام شده، اما روان سازی استفاده از مترو برای جانبازان، معلولان، سالمندان و افراد نابینا باید با شتاب بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه بیشتر پیاده رو هایی که در شیراز مناسب سازی شدند در مرکز شهر قرار دارند، تصریح کرد: بدین منظور ابتدا روی جوی ها پوشیده شده و آب های سطحی پائین برده شده و پس از آن روان سازی پیاده روها انجام شده است.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه مناسب سازی پیاده روها برای معلولان، جانبازان و سالمندان تنها انجام موزائیک فرش نیست، بیان کرد: بحث زیباسازی بدنه، هرس درختان و باغچه ها و تبدیل اختلاف های سطوح به رمپ برای تردد آسان معلولان ویلچری از دیگر اقدامات مورد نیاز برای مناسب سازی پیاده روها است.

پاک فطرت در پاسخ به اینکه شهرداری شیراز چقدر بر قانون هایی که مناسب سازی فضای شهری در بخش های مختلف را الزام می کند، نظارت دارد؛ عنوان کرد: شهرداری شیراز نه تنها بر مناسب سازی فضای شهر، بلکه بر زیباسازی شهر تأکید دارد.

وی با بیان اینکه حوزه مدیریت زیباسازی شهرداری شیراز با بهره از کارشناسان متخصص در حوزه معماری و شهرسازی از یک مشاور علمی که از استادان دانشگاه شیراز بوده و تجربه علمی و عملی دارد استفاده می کند، گفت: این کارشناسان با هماهنگی نمایندگان معلول در مناطق شهرداری شیراز از ساختمان های عمومی و حتی مجتمع های خصوصی در حین ساخت و در زمان صدور پایان کار بازدید می کنند و اگر قوانین مناسب سازی برای معلولان رعایت شده باشد؛ اجازه صدور پایان کار می دهند.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه شهرداری شیراز از سه سال گذشته مناسب سازی فضای شهری را از ساختمان های شهرداری آغاز کرده است، اظهار داشت: با وجود اینکه ساختمان مرکزی شهرداری شیراز ساختمانی قدیمی است به آسانسور تجهیز شد و در دیگر ساختمان های شهرداری شیراز نیز اقدامات لازم به منظور مناسب سازی از جمله تعبیه آسانسور، ساخت رمپ و برطرف کردن اختلاف سطوح و غیره انجام شد.

پاک فطرت با بیان اینکه مناسب سازی تمام ساختمان های اداری شهرداری شیراز نیز در دستور کار قرار دارد، افزود: صدور پایان کار ساختمان های خصوصی از جمله مسکونی و تجاری نیز در گرو مناسب سازی براساس قوانین است و حتی اگر مالکان ساختمانی در گذشته پایان کار گرفته و پس از مدتی برای نقل و انتقال و یا تغییرات به شهرداری مراجعه کنند، باید قوانین مناسب سازی برای معلولان را رعایت کنند.

وی در پاسخ به اینکه شهری که نتواند به معلولان خدمات بدهد خودش شهری معلول است، نظر شما در این مورد چیست، بیان کرد: شیراز شهری گردشگری و توریستی است و در طول سال از انواع گردشگران مذهبی، سلامت، تاریخی و غیره میزبانی می کند.

شهردار شیراز توجه ویژه به مناسب سازی شهری را از ضرورت های تقویت حوزه گردشگری دانست و خاطرنشان کرد: شهر شیراز باید شهری زنده و پویا باشد تا بتواند به گردشگران به ویژه بیماران و سالمندان خدمات مناسبی ارائه دهد و اقتصاد خود را از این راه تأمین کند.

پاک فطرت با تأکید بر اینکه شهرداری شیراز توجه ویژه ای به زیبایی و مناسب سازی شهر چه در بحث ترافیک سواره و چه در بحث ترافیک پیاده دارد، تصریح کرد: گردشگران و مردمی که در شهر تردد می کنند، باید از نظر روحی و روانی هم آرامش خاصی داشته باشند و فقط بحث جسمی شهروندان مطرح نیست.

وی با اشاره به اینکه تردد در شهر باید به شهروندان و گردشگران آرامش دهد، عنوان کرد: گردشگران خود بهترین عامل تبلیغات برای شهر هستند و اگر از مدت زمان حضور خود در شیراز لذت ببرند می توانند سفیر کشورمان و مشوقی برای آمدن گروه های بعدی باشند.

پاک فطرت عدم مدیریت یکپارچه شهری را یکی از عوامل کندی روند مناسب سازی فضای شهری برای جانبازان و معلولان دانست و اظهار داشت: نه تنها در عمل چنین مدیریتی وجود ندارد، بلکه تفکر این سیستم هم وجود ندارد و مخالفت برخی ارگان ها و نبود هماهنگی بین دستگاه های مختلف مشکلاتی را در این زمینه ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه ساخت زیرگذر عابر پیاده در برخی معابر به عنوان جایگزین پل های عابر پیاده در دستور کار شهرداری شیراز قرار دارد، افزود: شهرداری شیراز در زمان ساخت زیرگذرها برای عابران پیاده با تأسیسات شهری که در ارتفاعات مختلف از زمین کار گذاشته شده مواجه می شود که کار را مشکل می کند.

شهردار شیراز با بیان اینکه شهرداری شیراز که مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهرساز را راه اندازی کرده ابتدا به فرهنگ سازی و پس از آن به شهرسازی توجه داشته است، خاطرنشان کرد: اگر مسئولان موفق به فرهنگ سازی شوند مردم خودشان شهر را می سازند و هزینه ساخت و نگهداری شهر کاهش بسیاری می یابد.

وی با اشاره به ارائه آموزش های مختلف از سوی شهرداری شیراز به گروه های مختلف جامعه مانند رانندگان تاکسی و اتوبوس های متعلق به شهرداری و سرویس مدارس، تصریح کرد: شهرداری شیراز برای افرادی که در کلاس ها شرکت می کنند، حق الجلسه نیز در نظر گرفته تا بخشی از درآمد رانندگان که به دلیل حضور در کلاس نمی توانند کسب معاش کنند، جبران شود و برای تمام این گروه ها پرونده های آموزشی تشکیل شده است.

پاک فطرت با بیان اینکه مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهرساز که توسط بزرگان شهر شکل گرفته، کارهای خوبی انجام داده است، اظهار داشت: یکی از کارهای خوبی که در همین راستا در حال انجام است، ساخت سرویس های بهداشتی و سقاخانه ها در سطح شهر است که هم برای افراد عادی و هم برای معلولان قابل استفاده باشد.

وی افزود: شهری که مناسب سازی می شود باید دسترسی به تمام مسائل آن راحت باشد، به ویژه سرویس های بهداشتی، یا سقاخانه ها و آبخوری ها که تعداد زیادی از آنها در سطح شهر ساخته شده است.

شهردار شیراز با ابراز امیدواری از اینکه شهروندان به سمت شهرگرایی پیش روند، گفت: اگر مردم نسبت به شهر و محله خود احساس تعلق خاطر داشته باشند در ساخت شهر و مدیریت شهری به مسئولان کمک می کنند.

علیرضا پاک فطرت با بیان اینکه در دنیا شهر بدون مانع وجود ندارد بلکه میزان این موانع در کلان شهرهای دنیا متفاوت است، خاطرنشان کرد: ساختن شهر بدون مانع که هدف شهرداری شیراز است بدون حضور مردم و کمک آنها میسر نیست.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری شیراز در عین حال که برای ساختن شهری بدون مانع برنامه ریزی می کند و شهر را به گونه ای می سازد که افراد معلول بتوانند تردد کنند، تصریح کرد: باید انسان ها هم از نظر مسائل فرهنگی و کمک به هم طوری عمل کنند که اگر معلول، نابینا و سالمندی برای تردد در شهر با مشکل روبه رو شد افراد دیگر به او کمک کرده و هدایتش کنند.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه مناسب سازی شهر و فرهنگ سازی در این زمینه مکمل هم هستند، بیان کرد: معلولان نباید زمانی که قصد خروج از منزل را دارند احساس کنند که باید حتماً یک نفر از افراد خانواده شان که سالم است همراه کند، بلکه باید احساس کنند هم شهر مانعی ندارد و هم شهروندان عضوی از خانواده خودش هستند و به او کمک می کنند.

انتهای پیام/ع

تاریخ ارسال خبر: ۹ مرداد ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۲۶۸۴

۱۲۰۰ کیلومتر از لوله‌کشی فاضلاب شیراز ناتمام مانده است

الله بخش نظرپور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار داشت: هم اینک 611 هزار مشترک در کلانشهر شیراز برای کولرهای آبی خود در هر ساعت بیش از 5 هزار لیتر آب مصرف می کنند.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب شهری شیراز 34 حلقه چاه آب دارد، افزود: این شرکت موظف است از عمق 300 متری، آب آشامیدنی مردم شیراز را تامین کند، اما متاسفانه مقدار مصرف و تولید آب تصفیه شده در لبه مرز قرار گرفته است.

نظرپور با اشاره به هشدارهای صرفه جویی آب و فاضلاب شیراز در ماه های اخیر گفت: با توجه به این هشدارهای جدی و در صورت صرفه جویی تمامی مشترکان احتمال جیره بندی آب وجود ندارد.

مدیر آبفای شیراز وضعیت برداشت آب از عمق 300 متری را دشوار دانست و افزود: آزمایشگاه مرجع این شرکت به صورت 24 ساعته فعالیت می کند تا آب آشامیدنی با بهترین کیفیت در اختیار مشترکان قرار گیرد.

نظرپور خاطرنشان کرد: آب آشامیدنی شیراز با استاندارهای سازمان بهداشت جهانی برابری دارد و براساس استاندارهای جهانی به عنوان سالم ترین آب تصفیه در کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیر آب و فاضلاب شیراز با اشاره به اینکه با راه اندازی خط دوم آبرسانی شیراز وضعیت کیفیت و فشار آب آشامیدنی شیراز ارتقاء می یابد، بیان کرد: در حال حاضر ساکنان حوزه های غرب شیراز مانند شهرک بهشتی، شهرک گلستان و شهرک های اطراف با کیفیت ترین آب آشامیدنی را مصرف می کنند.

مدیر آب و فاضلاب شیراز تصریح کرد: متاسفانه مشکلی در امر آبرسانی شیراز وجود دارد که به شهرک های تازه تاسیس مانند برف فروشان، جبل الدراک و دیگر شهرک های اطراف مربوط می شود.

وی افزود: ساکنان این مناطق در آینده با مشکل کمبود آب مواجه می شوند، زیرا این مناطق بالاتر از سطح مخازن ذخیره آب شیراز احداث شده اند و موارد فنی مربوط به آبرسانی در آنها رعایت نشده است.

نظرپور مهمترین دلیل این موضوع را رعایت نکردن اصول شهرسازی در امر آبرسانی اعلام کرد و گفت: باید در ابتدا تعاونی ها در هنگام واگذاری به این مسائل توجه می کردند، اما به نظر می رسد به تنها موردی که توجه نشده، موضوع آبرسانی است.

مدیر آب و فاضلاب شیراز به موضوع هدر رفتن آب شیراز اشاره کرد و افزود: مقدار تلفات آب شیراز حدود 22 درصد است که تنها 12 درصد از این مقدار به شبکه آبرسانی مربوط بوده و به نظر می رسد قسمت عمده تلفات آب شیراز مربوط به روستاهای اطراف باشد.

نظرپور تعداد مشترکان اطراف شیراز را 40 هزار مشترک پیش بینی کرد و گفت: جمعیت تحت پوشش تأسیسات آبرسانی در شیراز یک میلیون و 800 هزار نفر است و 861 هزار نفر تحت پوشش فاضلاب هستند.

وی افزود: طول کل شبکه و خطوط انتقال آب در شهر شیراز 3 هزار و 300 کیلومتر، طول شبکه فاضلاب یک هزار و 300 کیلومتر، تعداد مشترکان آب 611 هزار مورد و مشترکان فاضلاب 280 هزار مورد است.

مدیر آبفای شیراز بیان کرد: در حال حاضر 327 هزار متر مکعب مخزن در مدار است، اما هم چنان در حدود 160 هزار مترمکعب کمبود مخزن وجود دارد.

نظرپور با اعلام اینکه در حال حاضر در حدود 73 درصد از منابع آب آشامیدنی شیراز از منابع زیر زمینی و 27 درصد از سد درودزن تامین می شود، گفت: تلاش داریم با تغییر در انتقال آب آشامیدنی شیراز درصدها را تغییر دهیم و بیشترین منابع آبی را از سد درودزن تامین کنیم تا کیفیت آب آشامیدنی در شیراز مطلوب تر شود.

وی مخازن 15 هزار متر مکعبی چمران و 10 هزار متر مکعبی سعدی را به عنوان یکی از مهم ترین مخازن آب آشامیدنی شیراز اعلام کرد و افزود: مخزن 3 هزار متر مکعبی زیباشهر نیز به زودی در مدار آب آشامیدنی شیراز قرار می گیرد.

مدیرعامل آبفای شیراز با اشاره به باقیمانده مراحل لوله کشی فاضلاب شیراز خاطرنشان کرد: یک هزار و 200 کیلومتر لوله کشی فاضلاب در شیراز نا تمام مانده که به زودی با تامین اعتبار مقدار باقیمانده انجام می شود.

نظرپور با اشاره به اینکه امسال 65 کیلومتر از طرح فاضلاب شیراز اجرایی شده است، افزود: بدهی این شرکت به پیمانکاران 600 میلیارد ریال است که با تامین اعتبار این بدهی به زودی پرداخت می شود.

انتهای پیام/ع