آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۶۲
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس، سرهنگ علی ذوالقدری با بیان این خبر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی در سطح صنوف و اماکن عمومی، برخورد با عرضه کنندگان و فروشندگان قلیان در کافی شاپ ها، چایخانه ها، قهوه خانه ها و سفره خانه های سنتی در دستور کار ماموران اداره نظارت بر اماکن این پلیس قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: مأموران از ابتدای امسال تاکنون با بازدید و نظارت از تعدادی واحد صنفی تعداد 5 هزار و 926 عدد قلیان جمع آوری کردند.

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه در این راستا 135 واحد صنفی متخلف نیز پلمب شد افزود: برخورد با این موضوع در سطح شهر شیراز به صورت جدی در دستور کار این پلیس قرار دارد.

ذوالقدری با اشاره به عملکرد مأموران این پلیس در راستای برخورد با باغ های مجالس متخلف گفت: در چند سال اخیر شهر شیراز با پدیده ای به نام باغ های مجالس عروسی روبه رو بوده که بعضی از آن ها مرتکب اعمال و رفتارهای هنجارشکن و ضدارزش در جامعه از جمله برگزاری مجالس عروسی مختلط، پخش موسیقی غیرمجاز و عدم رعایت شئونات اسلامی کرده و تعدادی از افراد نیز با ایجاد سد معبر و راه اندازی کاروان های جشن و شادی زمینه ایجاد بی نظمی و نارضایتی شهروندان را فراهم می کنند.

وی گفت: موضوع برخورد با اینگونه متخلفان در دستور کار قرار گرفته و اکیپ های گشت کنترلی و نظارتی این پلیس در بازدیدهای مکرر از باغ های مجالس، از فعالیت 71 باغ مجالس عروسی جلوگیری به عمل آورده و پلمب شدند.

سرهنگ ذوالقدری با اشاره به اینکه برخورد با اینگونه موارد به صورت مستمر در دستور کار این پلیس قرار دارد افزود: شهروندان می توانند اخبار و اطلاعات خود پیرامون اینگونه موارد را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری باند سرقت از بیمارستان در شیراز

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز گفت: سارقانی که از مراجعه کنندگان به یکی از بیمارستان های شیراز سرقت می کردند، شناسایی و دستگیر و تعدادی اموال مسروقه از آنان کشف شد.

سرهنگ یوسف ملک زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت کیف پول و تلفن همراه از همراهان و مراجعه کنندگان یکی از بیمارستان های شیراز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات و اقدامات پلیسی در این زمینه ادامه دارد تا اینکه در نهایت مأموران کلانتری ولیعصر با بررسی کلیه سرنخ ها و شگردهای خاص پلیسی مخفیگاه سارقان را شناسایی کردند.

سرهنگ ملک زاده گفـت: مأموران با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و تعداد هفت نفر از سارقان را در آن مکان شناسایی و دستگیر کردند.

وی بیان کرد: در بازرسی از مخفیگاه این افراد اموال مسروقه ای شامل 10 دستگاه گوشی تلفن همراه و تبلت، 25 عدد انواع فلش،17 عدد انواع کیف، 6 عدد سیم کارت تلفن همراه، یک جفت پلاک خودرو، دو عدد سویئچ خودرو، یک دستگاه دوربین دیجیتال و تعدای وسائل دیگر کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز با اشاره به اینکه پرونده اولیه در این زمینه تشکیل و موضوع تحت پیگیری است، افزود: شهروندان هشدارهای پیشگیری از وقوع انواع سرقت را جدی بگیرند.

دستگیری شکارچیان غیرمجاز توسط پلیس کازرون

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس گفت: با تلاش مأموران انتظامی این فرماندهی 4 شکارچی غیرمجاز دستگیر و 70 لاشه پرنده و چهار قبضه اسلحه شکاری بادی کشف شد.

سرهنگ مهرداد مشوق در تشریح این خبر گفت: در پی گزارش رسیده مبنی بر این که تعدادی شکارچی با یک دستگاه خودرو سمند حوالی روستای اسلام آباد جروق در حال تردد هستند، ماموران انتظامی پاسگاه فامور بلافاصله موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل اعلامی خودروی مورد نظر را شناسایی و پس از متوقف کردن خودرو ، در بازرسی از آن تعداد 70 لاشه پرنده قمری شکار شده به همراه چهار قبضه اسلحه شکاری بادی کشف کردند.

وی خاطرنشان کرد: لاشه پرنده های شکار شده به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل و 4 متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون با تاکید بر استمرار برخورد با متخلفان و شکارچیان، از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تحرک مجرمانه، اخبار مرتبط با مشاهده شکارچیان غیرمجاز و دیگر جرائم را در اسرع وقت از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا مجرمان شناسایی و دستگیر شوند.

دستگیری 12 متهم تحت تعقیب و متواری در کوار

فرمانده انتظامی شهرستان کوار استان فارس گفت: مأموران انتظامی این شهرستان تعداد 12 نفر متهم تحت تعقیب و متواری را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ محمد عبادی نژاد با اعلام این خبر گفت: ماموران انتظامی این فرماندهی در راستای اجرای طرح دستگیری متهمان تحت تعقیب و فراری در سطح حوزه استحفاظی، دستگیری این گونه افراد را در دستور کارخود قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: مأموران پس از شناسایی محل اختفاء این افراد و با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه تعداد دوازده نفر را دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل دادند.

سرهنگ عبادی نژاد گفت: این افراد به اتهام درگیری، جرائم مالی، صدور چک بلامحل و دیگر جرائم تحت تعقیب و پیگرد قانونی بودند.

وی بیان کرد: شهرستان کوار محل ناامنی برای افراد مخل نظم و امنیت خواهد بود و مأموران انتظامی این شهرستان به شدت با اینگونه موارد برخورد می کنند.

انتهای پیام/ آ

R41382/P41362
تاریخ ارسال خبر: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۶۱
شیراز؛ معاون گردشگری اداره كل ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری فارس از برگزاری نخستين جشنواره فرهنگی، گردشگری این استان خبرداد.

سيدمويد محسن نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر به برگزاري نخستين جشنواره فرهنگی، گردشگری فارس در يك نگاه اشاره كرد و گفت: اين جشنواره در نيمه دوم شهريورماه در شيراز برگزار می شود.

وی ادامه داد: معرفی جاذبه های تاريخی، مذهبی، گردشگری و سوغات شهرستان‌های استان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

معاون گردشگری اداره كل ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری فارس افزود: در اين جشنواره تمامي ظرفيت‌های استان فارس در حوزه تاريخی و گردشگری معرفی می شود.

وی بیان کرد: طبق برنامه ريزی‌ها اين جشنواره به صورت سالانه در شيراز برگزار خواهد شد اما احتمال دارد زمان برگزاري آن در سال هاي آتي تغيير كند و در فصل كم مسافر اجرا شود تا بهانه ای براي سفر گردشگران به شهر شيراز باشد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۶۰

احمد دهقان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه بیشترین سطح زیر کشت کلزار در استان فارس در شهرستان های شیراز، فیروزآباد و مرودشت است اظهار داشت: امسال 20 هزار هکتار کلزار در استان فارس کشت می شود که 50 درصد آن در شهرستان های سردسیری استان است.

وی با اشاره به کشت کلزا در 1200 هکتار از اراضی استان فارس در سال زراعی 94_93 افزود: 2 هزار تن کلزا از کشاورزان خریداری و تمام مطالبات آنها نیز پرداخت شد.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه از 15 تا 10 مهرماه کشت کلزا در این استان انجام می شود عنوان کرد: کشت چغندر پاییزه در 1200 هکتار از اراضی شهرستان های گرمسیری استان نیز از نیمه دوم شهریورماه آغاز می شود.

وی با اشاره نبود سامانه ای که اطلاعات دقیق سطح زیرکشت محصولات را ارائه دهد بیان کرد: امسال با پارسل بندی و بلوک بندی اراضی کشاورزی استان در تلاش برای رصد دقیق سطوح واقعی کشت محصولات هستیم.

سطوح کشاورزی را برای مطالعه، برنامه ریزی، اجرا و کنترل به سطوح کوچکتری (بین 30 تا 50 هکتار) به نام پارسل یا قطعه تقسیم می کنند.

انتهای پیام/

R41382/P41362
تاریخ ارسال خبر: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۵۹

نمایشگاه گروهی خیریه به نفع بیماران سرطانی شیراز

خبرگزاری مهر ؛ گروه هنری زیور با همکاری نگارخانه مانی نمایشگاه گروهی خیریه به نفع بیماران سرطانی شیراز برگزار می کند.

المیرا دل طلب در گفت و گو با خبرنگار مهر، بیان کرد: گروه هنری زیور با هدف اقدامات خیریه در سال نود و یک در شیراز کار خود را آغاز کرد.

مدیر گروه هنری زیور افزود: این گروه با پیشنهاد پدر و مادرم و با هدف گرامی داشتن یاد برادرم آغاز به کار کرد و در ادامه با برگزاری نمایشگاه مختلف سعی کردیم دین خود را نسبت به افراد نیازمند در جامعه ادا کنیم.

وی عنوان داشت: در این گروه با همکاری همسرم با و جود آنکه حرفه اصلی او موسیقی و حرفه خود من نیز کارهای هنری و تدریس زبان انگلیسی است، توانسته ایم تاکنون به لطف خدا و مهر مردم خیر نمایشگاه های مختلفی برگزار کنیم.

دل طلب تاکید کرد: اولین نمایشگاه ما اسفند ۹۲ در آرامگاه خفیف شیراز برگزار شد که با حضور پانزده هنرمند خیر توانستیم میزبان بسیاری از علاقه مندان به امور خیریه باشیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز در شیراز از امور خیریه توسط هنرمندان استقبال خوبی انجام می شود و ما برای نمایشگاه های آتی گروه شاهد اعلام آمادگی یک لیست ۴۰ نفره هستیم.

مدیر گروه هنری زیور یادآور شد: در این راستا از روز شنبه چهاردهم شهریور ماه با همکاری بنیاد امید در نگارخانه مانی شیراز نمایشگاه خیریه به نفع بیماران سرطانی برگزار می کنیم.

وی ابراز داشت: این نمایشگاه از ۱۴ شهریور تا هجدهم شهریور ماه ادامه خواهد داشت و علاقه مندان می توانند هر روز از ساعت ده صبح الی سیزده و بعد از ظهرها از ساعت ۱۷ الی ۲۱.۳۰ از نمایشگاه بازدید و ما را در این اقدام خیریه یاری کنند.

دل طلب افزود: زهرا هنرمند نیا، الهه حسینی، بهار بهشتی، نگار مستمند، زری قهار ترس، فیروزه حق خواه، غزاله واقفی، عاطفه چراغی، ترمه کمانی، مریم مقصودی، فاطمه غیثی، پدرام نفیسی ، اسماعیل اراشرافی و سولماز مقتدری هنرمندانی هستند که در این نمایشگاه ما را با حضور سبز خود یاری کرده اند و همچنین دوستانی همچون شهروز کریمی و علیرضا ظریفکار نیز از همراهان همیشگی گروه زیور هستند.

وی گفت: در این نمایشگاه آثار هنری دستی در شاخه های مختلف توسط هنرمندان به بازدیدکنندگان نمایشگاه ارائه می شود.

مدیر گروه زیور با بیان اینکه در این مسیر قدردان یاری بنیاد امید و مدیریت نگارخانه مانی هستیم عنوان داشت: نمایشگاه آتی گروه در باغ هنر شیراز در اواخر شهریور ماه برگزار می شود.

گفتنی است نگارخانه مانی در بولوار بعثت ، چهار راه خلدبرین به سمت فلکه سنگی روبروی قصر شیرینی واقع شده است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۵۸

نخستین برد خانگی فجر در فصل جدید مقابل تیم مس کرمان رقم خورد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، هفته چهارم لیگ دسته اول فوتبال عصر امروز با برگزاری 10 بازی آغاز شد که در یکی از بازی ها تیم فجرسپاسی شیراز مقابل مس کرمان با نتیجه یک بر صفر پیروز شد و با این برد شیرین 8 امتیازی شد و بعد از پیکان تهران در رده دوم جدول قرار گرفت.

تیم فجر سپاسی نماینده شیراز که برای دومین فصل متوالی در این مسابقات حضور دارد و یکی از مدعیان صعود از لیگ دسته یک محسوب می شود عصر امروز در دیداری خانگی با تک گل مهدی چاهکوتاه زاده بازیکن تعویضی این تیم که در دقیقه 68 رقم خورد توانست از سد مس کرمان بگذرد.

در نیمه نخست بازی هر دو تیم به ویژه تیم فجر بازی خوبی ارائه دادند اما بازی در دقایق نخست نیمه دوم کیفیت خوبی نداشت و تیم فجر مانند بازی مقابل تیم پیکان موقعیت های خطرناکی را از دست داد.

از اواسط نیمه دوم بازیکنان تیم فجر شهید سپاسی بازی رو به جلویی را ارائه دادند و دست به ضد حملات زدند اما بازیکنان تیم مس کرمان بازی مستقیم و دفاعی داشتند. بعد از گل تیم فجر و در دقایق پایانی بازی تیم مس کرمان برای فرار از باخت دست به حملات متعدد زد اما با دفاع خوب بازیکنان تیم فجر و دروازبان این تیم روبه رو شد.

تماشاگران در دقایق پایانی شاهد بازی درگیرانه بین دو تیم بودند به طوری که در دقایق پایانی بازی فرزاد حسین خانی، ارشاد یوسفی و مهدی کریمیان کارت زرد از داور دریافت کردند.

تیم فجر سپاسی با برد مقابل تیم مس کرمان نخستین برد خانگی خود را در فصل جدید تجربه کرد همچنین در هجدهمین بازی مقابل تیم مس کرمان توانست به پنجمین برد خود مقابل این تیم دست یابد.

محمدصالح خلیل آزاد، رامتین سلیمان زاده، وفا هخامنش، فرهاد سالاری پور، سروش سعیدی، مسعود ریگی، ابراهیم صالحی (رضا مرادی)، احمد حسن زاده، سروش سعیدی، مهدی کریمیان (ایمان باصفا)، علی غلامرضا زاده (مهدی چاه کوتاه زاده) در ترکیب تیم فجر در این بازی حضور داشتند.

ارشاد یوسفی، فرشید علوی ( میلاد پور صف شکن)، محمد مختاری، ادریس کوچکی، فرزاد حسین خانی، احمد زنده روح، کیوان امرایی (یونسی)، مصطفی شجاعی، علی مرزبان، بهنام داداش وند و مختاری نیز در ترکیب تیم مس کرمان حضور داشتند.

در دیگر بازی های همزمان مس رفسنجان و فولاد یزد 3 بر 3 مساوی کردند، گل گهر سیرجان یک بر صفر از سد خیبر خرم آباد گذشت، نساجی مازندران یک بر صفر خونه به خونه بابل را شکست داد، گیتی پسند یک بر صفر از سد آلومینیوم هرمزگان گذشت.

ماشین سازی تبریز و آلومینیوم اراک یک بر یک مساوی کردند، پارسه تهران و نفت آبادان نیز 2 بر 2 مساوی کردند، داماش گیلان یک بر صفر شهرداری اردبیل را شکست داد و نفت مسجد سلیمان با نتیجه یک بر صفر از پیکان تهران شکست خورد. در آخرین بازی این هفته نیز از ساعت 19 امروز تیم فوتبال ایران جوان بوشهر میزبان پاس همدان است.

تمرینات تیم فجر شهید سپاسی از 20 تیرماه آغاز شد و به گفته علی اصغر کلانتری، سرمربی تیم فجر شهید سپاسی، این تیم هنوز به ترکیب دلخواه خود نرسیده است.

تیم فجر شهید سپاسی در هفته پنجم لیگ دسته اول فوتبال ساعت 17:15روز پنجشنبه 19 شهریورماه در ورزشگاه تختی اردبیل مقابل شهرداری اردبیل به میدان می رود.

انتهای پیام/

R41382/P4001
تاریخ ارسال خبر: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۵۷

استکبار با شعار مبارزه با تروریسم در پی ایجاد استعمار ملتهاست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لارستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد رمضانی در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهر لار با اشاره دیدار اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری اظهار داشت: غربی ها با استفاده از تبلیغات به دنبال تزریق مفاهیم کلیشه ای به دیگر ملت ها هستند.

وی پشتوانه امنیتی و مردمی را نقطه قوت مسئولان در مذاکرات دانست و افزود: دیپلمات ها با بهره مندی از این دو معیار مهم می توانند در مذاکرات موفق عمل کنند.

امام جمعه موقت لار تأکید کرد: مستکبرین در تلاش اند تا با همفکر کردن دیگر ملت ها با خود بر آنان تسلط یابند و مفاهیمی از قبیل تروریسم، دموکراسی، آزادی و حقوق بشر را متناسب با دیدگاه و منافع خود تفسیر و تعبیر می کنند،

وی گفت: آنان با سکوت طولانی خود درباره حملات عربستان به مردم مظلوم یمن، منفعت طلبی خود را اثبات کرده اند.

حجت الاسلام رمضانی با تأکید بر رفع تحریم های همه جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: بنا به فرموده رهبری اگر بناست تحریم ها برداشته نشود معامله ای وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تعاونی ها سبب کارآفرینی و تولید ثروت می شوند، تصریح کرد: تعاونی ها می توانند با فرهنگ سازی و مشارکت مردم وهم با دلسوزی مسئولان توسعه پیدا کنند.

انتهای پیام/ ی

R41382/P1330
تاریخ ارسال خبر: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۵۶

ایجاد زیرساخت‌های تجارت محصولات کشاورزی در جهرم تسریع پیدا کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جهرم، حجت الاسلام لطف الله دژکام در خطبه های امروز نماز جمعه جهرم با تأکید بر ایجاد زیرساخت های تجارت در جهرم اظهار داشت: وضعیت جاده های جهرم مطلوب نیست و ساخت جاده شیراز- جهرم- بندرعباس باید تسریع شود.

وی با بیان اینکه راه آهن جهرم- شیراز با جذب سرمایه گذاری خارجی درشرایط پساتحریم احداث شود، گفت: حمل ونقل هوایی در جهرم برای متصل شدن به کشورهای حوزه خلیج فارس در راستای تجارت تحقق یابد.

دژکام بابیان اینکه پایانه صادراتی کالا در جهرم ایجاد شود، خاطرنشان کرد: راه اندازی سردخانه های متعدد، امکان بسته بندی و فراوری محصولات کشاورزی در جهرم امری ضروری است.

امام جمعه جهرم با انتقاد از نبود امکانات پرتوافشانی برای بسته بندی خرما در جهرم، تصریح کرد: خرمای جهرم به دلیل عدم وجود این مهم در کشورهای خارجی برگشت داده می شود.

دژکام با بیان منویات مقام معظم رهبری در مورد اینکه آمریکا می خواهد در ایران نفوذ کنند، بیان کرد: اگر از برجام غافل شویم، این چنین می شود و مسئولان ما امروز باید پیش تر از گذشته به اهداف این دشمنان آگاه باشند.

انتهای پیام/ آ

R41382/P41362
تاریخ ارسال خبر: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۵۵

آمریکا به‌دنبال ایجاد تغییر در هویت انقلاب اسلامی در جمهوری اسلامی است‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت الله اسدالله ایمانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به برپایی هجدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: این مجلس حاصل یک انتخاب است که به طور مستقیم مردم آن را انجام می دهند اما تکلیف و مسئولیت اصلی این مجلس معرفی و انتخاب رهبر و ولی فقیه به جامعه اسلامی است.

وی گفت: انتخاب خبرگان آنچنان مهم است که همه چیز مملکت در گرو این انتخاب رقم خورده و می خورد و آنقدر اثرگزار است که رهبر معظم انقلاب آن را مصداق نزول سکینه معرفی کردند.

ایمانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در اجلاسیه خبرگان افزود: امروز آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی مظهر کامل نظام سلطه هستند که در مقابل کشور ما صف آرایی کرده و می کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: این ها بعد از مسئله برجام با اظهارنظرهای مختلفی شروع به بازگو کردن مسائلی کرده که سال ها در دل مخفی کرده بودند و به عبارتی از شرایط پس از برجام سوءاستفاده می کنند.

وی تصریح کرد: تغییرات سیاسی مدنظر آمریکا یعنی تغییر نظام و تغییر هویت انقلاب اسلامی؛ اوباما نیز پس از برجام یک مصاحبه مطبوعاتی داشته و در آن اعلام کرده در داخل ایران باید گذار صورت بگیرد حتی اگر تدریجی باشد.

وی اظهار داشت: اوباما گذار را این چنین معنا می کند، گذاری که طی آن درک شود که شعار مرگ بر امریکا و انکار هولوکاست و تهدید اسرائیل به نابودی و دادن سلاح به حزب الله و کارهایی از این دست، از نظر جهانیان مطرود است و این تغییر باید در اندیشه ایرانیان به وجود بیاید.

امام جمعه شیراز گفت: نخست وزیر انگلیس نیز بعد از برجام می گوید ما خواستار تغییر در نگرش ایران در موضوعاتی مانند سوریه، یمن و تروریسم در منطقه و تغییر در رفتار ایران هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: دشمنان می خواهند از شرایط به وجود آمده راه نفوذی در درون کشور پیدا کنند و در چنین حالتی باید همه ما به عنوان یک دیده بان فعالیت های دشمن را رصد و از نفوذ دشمن جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/ آ

R41382/P41362
تاریخ ارسال خبر: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۵۴

مجلس برجام را با ‌‌نهایت استقامت و دقت بررسی کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لامرد، حجت الاسلام سید علی اصغر شهیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته لامرد، اظهار داشت: فرد مسلمان باید از اسراف و تفریط در همه زمینه ها بپرهیزد و در مسائل ارزشی و خیر نیز حد تقوی را رعایت کند.

وی افزود: فرد مسلمان نباید شایعه سازی کند و اسلام نیز به شدت با شایعه سازی مخالف است و به مسلمانان بر عدم شایعه سازی توصیه می کند، حضور مردم در مساجد و حسینیه ها نشان دهنده ارادت ملت به نظام و اسلام است.

خطیب جمعه لامرد با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری پیرامون برجام گفت: سخنان مقام معظم رهبری همه مسائل را برای ما روشن کرد و چهره آمریکا برای همه در مسئله هسته ای نمایان شد.

شهیدی با بیان اینکه مجلس برجام را با نهایت استقامت و دقت بررسی کند، خاطرنشان کرد: دشمن بداند ملت ما بیدار و انقلابی است. مردم ایستاده اند و مجلس و دولت هم وظایف قانونی خود را انجام می دهند.

وی افزود: ما در دوران این انقلاب بیش از 17 هزار ترور داشتیم که این ها همه از جنایات آمریکا و صهیونیست ها است. ما همیشه به دنبال حق و حقوق خود در تمامی مجامع بین المللی بوده و در مقابل هر قدرتی که می خواهد حقوق ملت ما را تضعیف کند، می ایستیم.

شهیدی افزود: ما در مسائل فرهنگی و دفاعی همیشه آماده مقابله هستیم و توان آن را داریم و ایران اسلامی از نظر سازندگی در بین کشورهای منطقه حرف اول را می زند.

انتهای پیام/ آ

R41382/P41362
تاریخ ارسال خبر: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۳۴۵۳

دشمن به دنبال تحمیل افکار و اندیشه خود بر ملت ایران است

شیراز؛ نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: دشمن به دنبال تحمیل افکار و اندیشه خود پس از برجام ، بر ملت ایران است.به گزارش خبرنگار مهر آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان گفت: هجدهمین اجلاس خبرگان رهبری برگزار و پس از آن دیداری جامع و کامل با مقام معظم رهبری انجام شد.

وی ادامه داد: اعضای مجلس خبرگان به طور مستقیم توسط مردم انتخاب می شوند اما تکلیف و مسئولیت اصلی آن انتخاب ولی فقیه است یعنی همه چیز مملکت در گرو انتخاب خبرگان است.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: سعادت، رشد، بالندگی و مشروعیت نظام در گرو این انتخاب خبرگان است، بنابراین دقت و توجه بسیار لازم است.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند گفت: همه باید به عنوان یک دیده بان فعالیت دشمن را رصد کنیم و از نفوذ آنها به کشور خودداری کنیم، چراکه آنان به دنبال تغییرات سیاسی و فرهنگی در کشور هستندکه این فکر دشمنان به معنی تغییر نظام و هویت انقلاب اسلامی است.

آیت الله ایمانی تاکید کرد: دشمن به دنبال تحمیل کردند افکار و اندیشه های خود بر ملت است و این مهم وظیفه همگان است که در مقابل نفوذ دشمنان عکس العمل مناسب داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس یادآور شد: ملت ایران با بینش، بصیرت و مقاومتی که در عرصه های مختلف نشان دادند هیچگاه حوادث تلخ گذشته را فراموش نخواهند کرد زیرا آمریکا و انگلیس همان کشورهایی هستند که چندین دهه استبداد آریامهری را بر این کشور تحمیل کردند و آنها نیز حوادث خونینی مانند جمعه سیاه رقم زدند.

وی ادامه داد: آمریکا هیچگاه مسیر دشمنی را رها نکرده و نمی کند. آنها به دنبال فرصت هستند که ایده هایی را که طی چندین سال نتوانستند بر ملت و کشور ما تحمیل کنند امروز با سوءاستفاده از برجام اجرایی کنند. در حالی که ملت بابصیرت ما همواره با توجه به فرامین مقام معظم رهبری هیچگاه در مقابل دشمنان غفلت نمی کنند.