آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۶۷
شیراز ؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور دچار فساد سیستماتیک شده و برخی دستگاه ها با مشکل مواجه شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد توکلی عصر جمعه در همایش ملی شفافیت در مجلس شورای اسلامی و رونمایی از سامانه «مجلس نما» تاکید کرد: در اقتصاد بحثی وجود دارد که در آن به بازار شیشه ای و شفاف اشاره شده که در این شرایط شفاف می شود کار کرد.

وی ادامه داد: در سیاست نیز چنین است و شفافیت باید وجود داشته باشد. ما سیاستمداران باید همواره خود را در معرض قضاوت مردم بدانیم تا بتوانیم موفق باشیم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اما متاسفانه امروز کشور دچار فساد سیستماتیک شده و برخی دستگاه هایی که خود باید با فساد مقابله کنند گرفتار شده اند.

توکلی تاکید کرد: نه اینکه کل این دستگاه ها فاسد شدند اما همین که برخی افراد حاضر در این مجموعه ها با مشکل مواجه شده اند، دیگر نمی توانند مقابله با فساد را جدی دنبال کنند.

وی ادامه داد: در این وضعیت ستاد مبارزه با فساد راه اندازی شده که افراد نخبه تر و مورد اعتماد تر در آن عضویت دارند تا بحث مبارزه با فساد را به طور کامل دنبال کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی نیز طرحی در کمیسیون قضایی در حال بررسی است که با تصویب آن می توان به بحث مقابله با فساد ورود بیشتری داشت.

توکلی افزود: البته سازمانهای مردم نهادی نیز راه اندازی شده که تاثیر فراوان در این بخش دارد.

وی با اشاره به اینکه شفافیت با افشاگری تفاوت دارد، گفت: باید توجه داشت که در اینگونه موارد نباید در مباحث شخصی و دعواهای خصوصی وارد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راه اندازی سامانه «مجلس نما» بسیار مثبت و خوب است که باید همگان با این مجموعه همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سامانه «مجلس نما» برای شفافیت فعالیت نمایندگان مجلس طراحی شده است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۶۶
شیراز ـ نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: مسائل و مباحث جناحی و سیاسی نباید باعث زیر پا گذاشتن ارزش‌ها و اصول انقلاب باشد.به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با بیان اینکه اصول و پایه‌های انقلاب باید در تمامی شرایط حفظ شود، گفت: یکی از مواردی که باعث سربلندی انقلاب اسلامی در مقابل توطئه‌های دشمن شده، انتخابات و حضور گسترده مردم است زیرا مشارکت مردمی، استمرار انقلاب و مقبولیت بیشتر نظام زمانی مشخص است که حضور حداکثری در انتخابات داشته باشیم.

وی ادامه داد: انتخابات صحیح و مشارکت همگانی، تقویت مسئولیت‌پذیری نخبگان و ثبات سیاسی، قانونمندی و عاملی برای پایداری انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه سخنان مقام معظم رهبری در راستای نامگذاری سال جاری و حفظ اتحاد و همدلی به معنی حفظ پایه‌های نظام و اصل انقلاب است، گفت: بین نهادهای قانونی باید حرمت‌ها حفظ شود و نباید یکدیگر را زیر سؤال ببرند.

آیت‌الله ایمانی افزود: هر سه قوه یک مسئولیت دارند و تکلیف آنها نیز مشخص است و باید توجه داشت که در نظام جمهوری اسلامی، اصل بر تفکیک قوا است؛ بنابراین باید حرمت‌ها حفظ شود.

وی تاکید کرد: نباید عده‌ای به دلیل مسائل و مشکلات حزبی و سیاسی تحت تأثیر قرار گیرند و اصول انقلاب را زیر پا قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس ادامه داد: زیر پا گذاشتن اصول انقلاب تحت هیچ شرایطی نباید انجام شود، چرا که تمامی نهادها و ارگان‌های قانونی هر کدام وظیفه‌ای مشخص دارند و هیچ‌کس اجازه دخالت در آنها را ندارد.

آیت‌الله ایمانی با تاکید بر اینکه حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضربه‌ای محکم به دهان دشمنان است، گفت: در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یکپارچه گسترده مردمی لازم است، چرا که این جشن پیروزی انقلاب، دولتی نیست و خود مردم باید آن را برگزار کنند که این حضور، نماد استقامت و پایداری در آرمان‌ها، نشان پیشرفت ملت و نشان از حیات انقلاب اسلامی است که مشت محکمی بر دهان استکبار خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر نقش زنان در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، گفت: زنان پیش از مردان در راهپیمایی قبل از انقلاب حاضر شدند چرا که اولین حضور آنها ۱۷ دی ماه سال ۵۶ در مشهد مقدس به حمایت از حجاب بود و دو روز پس از آن مردم قم به حمایت از امام (ره) به خیابان‌ها آمدند و در این میان امام (ره) نیز اعلام کردند که حضور زنان در راهپیمایی‌ها احتیاج به اذن شوهر و پدر ندارد؛ بنابراین امروز نیز نقش زنان بسیار تأثیرگذار است. همان‌گونه که مقام معظم رهبری در مراسم تجلیل از ورزشکاران بر این مهم تاکید داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عواملی مختلف باعث سربلندی انقلاب اسلامی است، گفت: متفکرین دشمنان اعلام کردند که چنین تحریم‌هایی اگر بر هر کشوری وارد شده بود، آن کشور از هم می‌پاشید اما ما شاهدیم تمام توطئه‌های دشمنان طی ۳۷ سال گذشته به نتیجه نرسید که نمونه‌های آن نیز فتنه ۸۸ و تحریم‌های زیاد بود.

آیت‌الله ایمانی تاکید کرد: ایمان، استقامت و حضور امام (ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری، تمامی توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد؛ بنابراین دشمنان را به پذیرش بخشی از حقوق هسته‌ای مجبور کرد.

وی ادامه داد: تاکیدات مقام معظم رهبری بر تفکر صحیح و سالم انقلابی در دیدار با دبیرخانه شورای امنیت ملی بسیار مهم است، چرا که این سخنان به معنی توجه به حفظ پایه‌های انقلاب است. اگر دبیرخانه در مسیر و راه امام (ره) نباشد، امکان اشتباه و خطا وجود دارد و حتی ممکن است دشمن در میان آنها نفوذ کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان نیز گفت: ۱۹ بهمن ماه سالروز ملاقات بخشی از افراد نیروی هوایی با امام (ره) است که از آن جهت اهمیت دارد که همچنان رژیم طاغوت سر کار بود و اینان با امام (ره) بیعت کردند.

تاریخ ارسال خبر: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۶۵
شبراز _ سخنگوی شورای اصلاح طلبان فارس گفت: برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلاح طلبان و حامیان دولت لیست مشترک می دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن حاجات نیا ظهر جمعه در نشست خبری آخرین وضعیت اصلاح طلبان فارس برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای حضور قدرتمند لیست مشترک با حامیان دولت می دهیم.

وی تاکید کرد: آنچه که در اولویت قرار دارد انتخاباتی باشکوه و حضور حداکثری است که البته برخی تمایل دارند این حضور کم رنگ باشد تا با استفاده از رای سنتی وارد مجلس شوند.

سخنگوی شورای اصلاح طلبان فارس تصریح کرد: برای حضور گسترده در انتخابات و رسیدن به موفقیت کمیته های هفتگانه و سازمان رای تشکیل شده که به طور دقیق وضعیت را بررسی می کند.

حاجات نیا یادآور شد: ستاد جوانان، بانوان و تشکلهای دانشجویی در حال فعالیت هستند.

سخنگوی شورای اصلاح طلبان فارس افزود: شوراهای اصلاح طلبان در اکثر شهرستانهای فارس تشکیل شده و تنها در دو شهرستان کازرون و آباده نیز به زودی تشکیل خواهد شد.

حاجات نیا تصریح کرد: شورای اصلاح طلبان فارس از ۱۷ گروه تشکیل شده و طی دوسال گذشته در تمامی عرصه ها حضور داشته است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۶۴

«پارسیان فارس» و «چشم بیداری» رونمایی شد

شیراز؛ کتاب های «پارسیان فارس» و «چشم بیداری» از دو شاعر و نویسنده شیرازی رونمایی شد.به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه پنجشنبه با حضور اهالی فرهنگ و ادب فارس کتاب های «پارسیان فارس» و «چشم بیداری» از آثار فرزانه فهندژ سعدی و کیمیا احمدی پور در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس معرفی و رونمایی شد.

چشم بیداری مجموعه شعر کیمیا احمدی پور، شاعره جوان شیرازی است وکتاب پارسیان فارس، نیز اثر ماندگار و برجسته فرزانه فهندژ سعدی است.

در آیین رونمایی این آثار، رییس اداره مجامع ،تشکلها و فعالیتهای فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس با اشاره به کتاب پارسیان فارس، گفت: فهندژسعدی با پژوهش و نگارش کتاب باارزش پارسیان فارس کاری بسیار مهم در خصوص جاذبه های گردشگری محلّه ی سعدی شیراز انجام داده است.

کرامت یزدانی با بیان اینکه رویکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس این است که به هر طریق ممکن از نویسندگان و شاعران و پژوهشگران فارس حمایت کند، افزود: یکی از این موارد ،برگزاری آیین رونمایی از کتاب های نویسندگان استان است که به منظور تشویق و ترغیب و حمایت انجام می گیرد. لذا، امیدواریم به جایی برسیم که روزانه شاهد برگزاری آیین رونمایی، نقد و بررسی آثار نویسندگان و شاعران استان باشیم.

وی با اشاره به مجموعه شعر چشم بیداری نیز گفت: شعر درمانی از شاخه های ادبیات معناگراست که در مقابل ادبیات صورت گرا مطرح می شود.

یزدانی بیان کرد: شعر درمانی با روان درمانی و روانشناسی ارتباط تنگاتنگی دارند. امروزه واژه «کلام» در علم روان‌شناسی جایگاه ویژه‌ای دارد.

رییس مجامع، تشکلها و فعالیتهای فرهنگی ادامه داد: اگر برش کوتاهی بر پیکره ادبیات ایران زمین ایجاد شود، می بینیم که شعر درمانی در ادبیات فارسی سابقه طولانی دارد. لقب حکیم برای برخی از شاعران ایران زمین مثل فردوسی و خیام و سنایی نشان می دهد که بین حکمت و شعر در این سرزمین پیوندی تنگاتنگ وجود داشته است.

یزدانی تاکید کرد: برخی از شاعران با واژه هایشان فریاد می زنند و دغدغه دارند. زیرا واژه ها تکه شراره های درون آنهاست. برخی دلتنگ هستند و برخی به دنبال نیمه گم شده خویش هستند. نوستالوژی عنصر قوی و موثر در برخی اشعار است. برخی با مکاشفه ای از بند غم ایام نجات پیدا می کنند.

در ادامه این آیین که در میان ادب دوستان و شاعران استان برگزار شد نویسندگان و پدیدآورندگان کتاب های یادشده به سخنرانی پرداختند.

تاریخ ارسال خبر: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۶۳

«کفشهایم کو» جای «آب نبات چوبی» را گرفت

شیراز ؛ در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر،«کفشهایم کو» به کارگردانی کیومرث پوراحمد جایگزین «آب نبات چوبی» به کارگردانی حسین فرح بخش شد.معاون هنری ارشاد فارس در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: با توجه به اینکه پیش بینی می شد برخی از فیلمهای فهرست اکران آثار سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در شیراز دستخوش تغییراتی شود، در جدول اکران این آثار فیلم «آب نبات چوبی» جای خود را به «کفشهایم کو» داد. بدین ترتیب، سه شنبه ۲۰ بهمن در نوبت اول اکران تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ساعت ۱۸ کفشهایم کو به روی پرده می رود.

مهدی امید بخش ادامه داد: همچنین روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن نیز جدول اکران بنابر این جابه جایی دستخوش تغییر شده و فیلم مذکور در ساعت ۱۸ به جای آب نبات چوبی اکران خواهد شد.

وی تاکید کرد: ممکن است نمایش برخی آثار پانزدهمین جشنواره فیلم فجر دچار تغییراتی شود، لذا اکران چند عنوان فیلم بستگی به آماده شدن نسخه فیلم های جشنواره دارد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۶۲

شیراز تنها میزبان جشنواره فیلم فجر استانها/۳۰ نوبت اکران

شیراز ؛ معاون هنری ارشاد فارس از آغاز پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز با اکران «امکان مینا» به کارگردانی کمال تبریزی خبر داد.مهدی امیدبخش در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: شیراز در قالب پانزدهمین دوره استانی، میزبان آثار بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر است.

وی عنوان کرد: ۱۷ تا ۲۲ بهمن، ۱۰ عنوان فیلم در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دوسانس ۱۸ و ۲۰، سینما سعدی دوسانس ۱۸ و ۲۰ و سینما فرهنگ یک سانس ساعت ۱۹/۳۰ میزبان آثار سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر است.

امیدبخش در تشریح برنامه های پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، گفت: ۱۰ عنوان فیلم در فاصله ۶ روز به نمایش در می آید که شامل، امکان مینا(کمال تبریزی)، لانتوری(رضا دُرمیشیان)، اژدها وارد می شود(مانی حقیقی)، خشم و هیاهو(هومن سیدی)، ابد و یک روز(سعید روستایی)، من(سهیل بیرقی)، بارکُد(مصطفی کیایی)، برادرم خسرو (احسان بیگلری)آب نبات چوبی(حسین فرح بخش) و دختر(رضا میرکریمی) است.

معاون هنری ارشاد فارس به فهرست و نوبت نمایش آثار پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز اشاره کرد و گفت: شنبه ۱۷ بهمن در نوبت های اول و دوم سینمای تالار حافظ فیلم های امکان مینا و لانتوری نمایش داده می شود. در این نوبت همچنین فیلم های لانتوری و امکان مینا بار دیگر در سینما سعدی روی پرده می رود. این درحالیست که در تک سانس سینما فرهنگ نیز ساعت ۱۹/۳۰ اژدها وارد می شود به کارگردانی مانی حقیقی اکران خواهد شد.

امیدبخش فیلم های یکشنبه ۱۸ بهمن را اعلام کرد و افزود: سینمای تالار حافظ در ساعت های ۱۸ و ۲۰ خشم و هیاهو و اژدها وارد می شود را اکران می کند، همچنین امکان مینا و ابد و یک روز همزمان در سینما سعدی نمایش داده می شود. در این روز، لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان ساعت ۱۹/۳۰ در سینما فرهنگ اکران خواهد شد. این در حالیست که دوشنبه ۱۹ بهمن تالار حافظ نوبت اول اکران را به«من» و نوبت دوم را به ابد و یک روز اختصاص داده است.

وی برنامه نمایش فیلم های سینما سعدی در سومین روز پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز را در ساعت ۱۸ متعلق به فیلم اژدها وارد می شود و ساعت ۲۰ خشم و هیاهو عنوان کرد و ادامه داد: سینما فرهنگ ساعت ۱۹/۳۰ این روز بارکد به کارگردانی مصطفی کیایی را در برنامه اکران دارد. سه شنبه ۲۰ بهمن نیز فیلم های آب نبات چوبی و خشم و هیاهو در نوبت اکران تالار حافظ قرار گرفته و همزمان بارکد و من در سینما سعدی روی پرده می رود. همچنین سینما فرهنگ میزبان فیلم ابد و یک روز به کارگردانی سعید روستایی است.

معاون هنری ارشاد فارس برنامه اکران فیلم های چهارشنبه ۲۱ بهمن را در ادامه عنوان کرد و گفت: بارکد و برادرم خسرو عناوینی است که در نوبت های اکران تالار حافظ قرار دارد و همزمان در ساعت های ۱۸ و ۲۰ فیلم های آب نبات چوبی و دختر در سینما سعدی نمایش داده می شود. همچنین من به کارگردانی سهیل بیرقی در تک سانس ۱۹/۳۰ سینما فرهنگ قرار دارد.

امیدبخش برنامه روز پایانی پانزدهمین جشنواره فیلم فجر را اکران فیلم های برادرم خسرو و دختر در ساعت های ۱۸ و ۲۰ تالار حافظ عنوان کرد و افزود: همزمان نیز فیلم های آب نبات چوبی و برادرم خسرو در سینما سعدی اکران می شود. سینما فرهنگ نیز در روز پایانی جشنواره میزبان دختر به کارگردانی رضا میرکریمی است.

وی با بیان اینکه ممکن است نمایش برخی آثار پانزدهمین جشنواره فیلم فجر دچار تغییراتی شود، اکران چند عنوان فیلم بستگی به آماده شدن نسخه فیلم های جشنواره دارد، تاکید کرد: یک روز قبل از اکران فیلم‌های جشنواره فجر امکان خرید بلیت برای مخاطبان از طریق سایت irantic فراهم شده و فروش بلیت جشنواره فیلم فجر در شیراز از طریق گیشه انجام نمی‌ شود.

پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز از ۱۷ تا ۲۲ بهمن در سینما فرهنگ، سینما سعدی و تالار حافظ میزبان ۱۰ عنوان فیلم بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۶۱

فارس تنها میزبان جشنواره فیلم فجر استانها/۳۰ نوبت اکران در شیراز

شیراز ؛ معاون هنری ارشاد فارس از آغاز پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز با اکران «امکان مینا» به کارگردانی کمال تبریزی خبر داد.مهدی امیدبخش در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: فارس در قالب پانزدهمین دوره استانی، میزبان آثار بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر است.

وی عنوان کرد: ۱۷ تا ۲۲ بهمن، ۱۰ عنوان فیلم در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دوسانس ۱۸ و ۲۰، سینما سعدی دوسانس ۱۸ و ۲۰ و سینما فرهنگ یک سانس ساعت ۱۹/۳۰ میزبان آثار سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر است.

امیدبخش در تشریح برنامه های پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، گفت: ۱۰ عنوان فیلم در فاصله ۶ روز به نمایش در می آید که شامل، امکان مینا(کمال تبریزی)، لانتوری(رضا دُرمیشیان)، اژدها وارد می شود(مانی حقیقی)، خشم و هیاهو(هومن سیدی)، ابد و یک روز(سعید روستایی)، من(سهیل بیرقی)، بارکُد(مصطفی کیایی)، برادرم خسرو (احسان بیگلری)آب نبات چوبی(حسین فرح بخش) و دختر(رضا میرکریمی) است.

معاون هنری ارشاد فارس به فهرست و نوبت نمایش آثار پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز اشاره کرد و گفت: شنبه ۱۷ بهمن در نوبت های اول و دوم سینمای تالار حافظ فیلم های امکان مینا و لانتوری نمایش داده می شود. در این نوبت همچنین فیلم های لانتوری و امکان مینا بار دیگر در سینما سعدی روی پرده می رود. این درحالیست که در تک سانس سینما فرهنگ نیز ساعت ۱۹/۳۰ اژدها وارد می شود به کارگردانی مانی حقیقی اکران خواهد شد.

امیدبخش فیلم های یکشنبه ۱۸ بهمن را اعلام کرد و افزود: سینمای تالار حافظ در ساعت های ۱۸ و ۲۰ خشم و هیاهو و اژدها وارد می شود را اکران می کند، همچنین امکان مینا و ابد و یک روز همزمان در سینما سعدی نمایش داده می شود. در این روز، لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان ساعت ۱۹/۳۰ در سینما فرهنگ اکران خواهد شد. این در حالیست که دوشنبه ۱۹ بهمن تالار حافظ نوبت اول اکران را به«من» و نوبت دوم را به ابد و یک روز اختصاص داده است.

وی برنامه نمایش فیلم های سینما سعدی در سومین روز پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز را در ساعت ۱۸ متعلق به فیلم اژدها وارد می شود و ساعت ۲۰ خشم و هیاهو عنوان کرد و ادامه داد: سینما فرهنگ ساعت ۱۹/۳۰ این روز بارکد به کارگردانی مصطفی کیایی را در برنامه اکران دارد. سه شنبه ۲۰ بهمن نیز فیلم های آب نبات چوبی و خشم و هیاهو در نوبت اکران تالار حافظ قرار گرفته و همزمان بارکد و من در سینما سعدی روی پرده می رود. همچنین سینما فرهنگ میزبان فیلم ابد و یک روز به کارگردانی سعید روستایی است.

معاون هنری ارشاد فارس برنامه اکران فیلم های چهارشنبه ۲۱ بهمن را در ادامه عنوان کرد و گفت: بارکد و برادرم خسرو عناوینی است که در نوبت های اکران تالار حافظ قرار دارد و همزمان در ساعت های ۱۸ و ۲۰ فیلم های آب نبات چوبی و دختر در سینما سعدی نمایش داده می شود. همچنین من به کارگردانی سهیل بیرقی در تک سانس ۱۹/۳۰ سینما فرهنگ قرار دارد.

امیدبخش برنامه روز پایانی پانزدهمین جشنواره فیلم فجر را اکران فیلم های برادرم خسرو و دختر در ساعت های ۱۸ و ۲۰ تالار حافظ عنوان کرد و افزود: همزمان نیز فیلم های آب نبات چوبی و برادرم خسرو در سینما سعدی اکران می شود. سینما فرهنگ نیز در روز پایانی جشنواره میزبان دختر به کارگردانی رضا میرکریمی است.

وی با بیان اینکه ممکن است نمایش برخی آثار پانزدهمین جشنواره فیلم فجر دچار تغییراتی شود، اکران چند عنوان فیلم بستگی به آماده شدن نسخه فیلم های جشنواره دارد، تاکید کرد: یک روز قبل از اکران فیلم‌های جشنواره فجر امکان خرید بلیت برای مخاطبان از طریق سایت irantic فراهم شده و فروش بلیت جشنواره فیلم فجر در شیراز از طریق گیشه انجام نمی‌ شود.

پانزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز از ۱۷ تا ۲۲ بهمن در سینما فرهنگ، سینما سعدی و تالار حافظ میزبان ۱۰ عنوان فیلم بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۶۰

۱۲۴ پروژه عمرانی در شهرستان شیراز افتتاح می شود

شیراز ؛ فرماندار شیراز از افتتاح ۱۲۴ پروژه عمرانی با اعتبار بیش از 5 هزار میلیارد ریال به مناسب دهه فجر در شهرستان شیراز خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شیراز، حیدر عالشوندی، گفت: در شهرستان شیراز به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۲۴ پروژه عمرانی با اعتبار ۵ هزار و ۳۵۵ میلیارد ریال توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان شیراز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: شرکت شهرکهای صنعتی فارس در قالب ۸ طرح شامل سردخانه دو مداره، قند کله، جای سرد، بسته بندی عسل، احداث مخزن ۱۰ هزارمتر مربعی، اجرای زیرسازی و آسفالت کارگاهی و پیاده‌رو سازی پل ورودی فاز ۴ شهرک صنعتی می‌کند.

فرماندار شیراز تصریح کرد: جهاد کشاورزی در قالب ۶ طرح اقدام به بهره ‌برداری سردخانه، بسته ‌بندی خشکبار، گاوداری، مرغداری گوشتی، گلخانه و تسطیح اراضی می‌کند.

عالیشوندی ادامه داد: همچنین در بحث نوسازی مدارس نیز ۱۰ طرح و آبفای شهری شیراز نیز ۳ طرح را به بهره برداری می رساند.

وی تاکید کرد: تمامی دستگاه های شهرستان شیراز پروژه ها و طرح های مختلفی در راستای افزایش خدمات دهی به مردم شهر شیراز افتتاح و یا عملیات اجرایی را آغاز می کنند.

تاریخ ارسال خبر: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۵۹

کپسول گاز مانعی برای ارائه خدمات تاکسی به معلولین با ویلچر است

شیراز ؛ رئیس شورای هماهنگی تشکل های معلولین فارس گفت: تاکسی های سطح شهر به دلیل استفاده از کپسول گاز معلولین ویلچری را سوار نمی کنند.سعید فانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت معلولین در شهر شیراز، گفت: در راستای اقدامات انجام شده پیرامون مناسب سازی و رفع موانع معماری در استان فارس که چند سالی از شروع آن می گذرد طی رایزنی هایی که با شهرداری شیراز و همچنین سازمان اتوبوسرانی در خصوص مناسب سازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر شیراز انجام شد خوشبختانه ۵۰ دستگاه اتوبوس مناسب سازی شده جهت استفاده معلولین و جانبازان ویلچری خریداری و در شهر شیراز به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: همچنین قرار داد خرید ۲۸۰ دستگاه اتوبوس دیگر نیز در دست اجرا است که در آینده نزدیک اضافه می شود.

رئیس شورای هماهنگی تشکل های معلولین فارس با اشاره به اینکه شهر شیراز در بحث ارائه خدمات به معلولین در جایگاه مناسبی قرار دارد، گفت: خوشبختانه نگاه امروز با جامعه معلولین و خدمات رسانی به آنها با گذشته تفاوت چشمگیر داشته به خصوص در بحث حمل و نقل عمومی که اتوبوس های ویژه در حال فعالیت است.

فانی ادامه داد: هرچند که همچنان مشکلات زیادی وجود دارد و باید برای رفع آنها اقدام کنیم به خصوص در کمبود تاکسی برای معلولان ویلچری باید برنامه ریزی دقیق داشت.

وی تصریح کرد: وجود کپسولهای گاز در صندوق تاکسی های سطح شهر مانعی بزرگ برای سوار کردن معلولان با ویلچر است و در این حال معلولین باید زمان زیادی را در کنار خیابان بمانند.

رئیس شورای هماهنگی تشکل های معلولین فارس ادامه داد: طی سالهای گذشته قرار بود که یک شرکت حمل و نقل اقدام به خرید ون های مناسب سازی شده برای تردد معلولین با ویچر در سطح شهر کند که متاسفانه این مهم نیز تاکنون انجام نشده است.

تاریخ ارسال خبر: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۵۱۵۸

جشنواره فیلم «کل گراش» سینماگران را فراخواند

شیراز ؛ دوازدهمین جشنواره‌ منطقه ‌ای فیلم کوتاه «کل گراش» سینماگران را فراخواند.معاون هنری ارشاد فارس در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه جشنواره‌ فیلم کوتاه کل گراش از امسال به طور منطقه‌ای برگزار می‌شود، گفت: فیلم‌سازان سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان که مجاورت جغرافیایی و اجتماعی و فرهنگی دارند، در همه بخش‌های این جشنواره شرکت خواهند داشت.

مهدی امیدبخش با اشاره به اینکه تا سال گذشته، جشنواره کل استانی اداره شد عنوان کرد: جشنواره دوازدهم در روزهای نوزدهم، بیستم و بیست‌ و یکم اسفندماه برگزار می‌شود و فیلمسازان برای شرکت در این جشنوارده تا پانزدهم بهمن‌ماه فرصت دارند اثر خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی از برگزاری جشنواره فیلم کل گراش در سه بخش خبر داد و گفت: در بخش اصلی (بخش مسابقه) این جشنواره، کلیه فیلم‌های کوتاه در قالب مستند، داستانی و تجربه‌گرا پذیرفته می‌شود.

امیدبخش، ادامه داد: بخش ویژه میراث فرهنگی جشنواره فیلم کل گراش، به آثاری با رویکرد به موضوعات بومی در استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان اختصاص دارد که فیلم‌های این بخش بنا به محتوا می‌توانند در بخش مسابقه اصلی نیز شرکت کنند. بخش جنبی نیز به گزیده‌ای از آثار فیلمسازان ایران و جهان اختصاص یافته است.

معاون ارشاد فارس تاکید کرد: برگزاری کارگاه و جلسات نقد و بررسی آثار راه یافته به بخش مسابقه جشنواره از دیگر برنامه‌های این بخش است.

وی دلیل تاخیر در انتشار فراخوان جشنواره را فراهم شدن امکان مالی آن عنوان کرد و افزود: به دلیل درخواست فیلم‌سازان و جامعه‌ هنری شهرستان مبنی بر برگزاری این جشنواره، فراخوان آن منتشر شد.

امیدبخش افزود: امسال عملا این جشنواره با حضور فیلم‌سازان بوشهری و هرمزگانی در بخش مسابقه، به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود و محل برگزاری کارگاه و جلسات نقد و بررسی آثار و پخش فیلم‌ها نیز در دو مکان سینما «شهر قصه» و سالن دانشکده‌ علوم پزشکی در نظر گرفته شده است.

معاون ارشاد فارس تصریح کرد: به دلیل نزدیک بودن به ایام فاطمیه تاریخ برگزاری جشنواره به روزهای ۱۲؛۱۳؛۱۴ اسفندماه تغییر کرد.از همین رو و به دلیل نداشتن زمان کافی برای داوری فیلم ها امکان تمدید ارسال آثار وجود نخواهد داشت.